Przenikliwe i pełne zrozumienia spojrzenie jako pierwsze zwraca uwagę, kiedy na niego patrzymy. Następnie długa i puszysta sierść. Święty kot birmański, bo o nim mowa, to idealny towarzysz dla rodzin. Jego posiadanie może przynieść naprawdę sporo radości, zwłaszcza jeśli człowiekowi zależy na tym, by mieć w zwierzęciu prawdziwego przyjaciela.
Uroczy gryzoń zamieszkujący klatkę, który w wolnym czasie kopie w trocinach tunele i biega na kołowrotku, to ulubieniec wielu rodzin, zwłaszcza tych z dziećmi. Chomik, bo o nim mowa, to jedno z najpopularniejszych zwierząt domowych. Warto jednak pamiętać, że chomik chomikowi nierówny i każda rasa ma swoje określone cechy. Wybór chomika na podstawie informacji m.in. o jego charakterze czy aktywności, to zdecydowanie dobry pomysł.
Soczyste, chrupiące i zdrowe – owoce i warzywa mogą być świetnym uzupełnienie psiej diety. Racjonalnie stosowane wzbogacają jadłospis czworonogów o cenne substancje, wspierające profilaktykę zdrowotną. Nie wszystkimi warzywami i owocami możemy jednak uraczyć pupila. Jakie warzywa i owoce warto włączyć do diety psa, a których lepiej nie podawać?
Cukrzyca stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia czworonogów. W jej przebiegu dochodzi do naruszenia równowagi organizmu i upośledzenia funkcjonowania narządów. Nieleczona cukrzyca u psa może doprowadzić do groźnych dla życia powikłań. Jak rozpoznać pierwsze objawy cukrzycy u pupila? W jaki sposób poprawić komfort życia czworonożnego diabetyka?
Większość kotów bardzo skrupulatnie dba o swoją sierść i poświęca codziennie sporo czasu na to, by była czysta i lśniąca. Warto też pamiętać o tym, że koty stronią od wody, można wręcz powiedzieć, że jej nie znoszą. Czy mimo to decydować się na kąpiel kota? W jakich sytuacjach można wykąpać kota, a w jakich lepiej tego nie robić?
Boksera ciężko określić jednym słowem, ponieważ to pies, który charakteryzuje się tak dużą liczbą cech i umiejętności, że warto poświęcić mu więcej uwagi. Z jednej strony to mocno zbudowany pies, który ma zdecydowany charakter. Poradzi sobie jako pies stróżujący i z pewnością będzie umiał stanąć w obronie swojego opiekuna. Z drugiej jednak strony to przyjazny kumpel, który znajdzie wspólny język nie tylko z dorosłymi, ale również z dziećmi. Bokser jest w dodatku bardzo zdolny. Dlatego coraz częściej staje się towarzyszem człowieka.
Jeśli komuś się wydaje, że spacery na smyczy zarezerwowane są tylko dla psa, to jest w dużym błędzie. Oczywiście to psiaki są najbardziej kojarzone z tą formą wychodzenia na dwór, a widok kotów w szelkach, które prowadzone są na smyczy, czasem jeszcze budzi zdziwienie. Nie warto się tym jednak przejmować - wielu opiekunów ma już świadomość, że taka jest najbezpieczniejsza forma spacerów z kotem na świeżym powietrzu.
Podróże mogą dostarczyć mnóstwa radości nie tylko nam, ale również naszym czworonożnym podopiecznym. Niestety, dla wielu psiaków letnie wojaże wiążą się ze sporym dyskomfortem spowodowanym chorobą lokomocyjną. Po czym rozpoznać chorobę lokomocyjną u psa? W jaki sposób zmniejszyć u pupila dolegliwości związane z podróżowaniem?