Odpowiednie żywienie psa to jeden z najważniejszych elementów dotyczących opieki i wychowania tego zwierzęcia. Psy - podobnie jak ludzie - ogromnie odczuwają wpływ diety na swoje ciało i samopoczucie. Dodatkowo należy pamiętać, że dieta psa powinna być dostosowana do jego wieku, aktywności fizycznej, wielkości i specyfiki rasy. Inaczej będzie wyglądać karmienie szczeniaka, a inaczej psa dorosłego. Jakie jedzenie podawać psu i co wziąć pod uwagę podczas planowania jego diety?
Duża część kotów, które mieszkają w domach lub mieszkaniach to tzw. "koty niewychodzące". Oznacza to, że nie są wypuszczane na dwór. Dlatego jedyne miejsce, w którym mogą załatwić swoje potrzeby, to właśnie mieszkanie. W związku z tym bardzo istotna jest nauka załatwiania potrzeb do kuwety.
Pies w domu to kłębek szczęścia. Każdy właściciel psa wie o jego bezinteresownej miłości i bezgranicznej radości, okazywanej nawet po krótkotrwałej rozłące. Jednak aby mieszkanie z psem było komfortowe dla domowników, należy pamiętać o jego prawidłowej pielęgnacji. Jest bowiem kilka rzeczy, które mogą utrudnić życie mieszkańcom domu. Najbardziej uciążliwa bywa sierść, którą znajdujemy na ubraniach, meblach, podłodze, a czasem też na czystych naczyniach wyciąganych z kuchennej szafki. Nie musi tak jednak być – z pomocą przychodzi furminator.
Inspiracji do żywienia kotów dostarcza sama natura. Obserwacje zwyczajów pokarmowych dzikich zwierząt stały się podstawą do opracowania diety BARF. Na czym polega? Jakie niesie korzyści i zagrożenia?
Kocimiętka z powodzeniem może rosnąć w Twoim ogrodzie, ale poradzi sobie również na balkonie. Jej ciekawa nazwa wcale nie jest przypadkowa. Większość kotów czuje do niej miętę. Przeczytaj o kocimiętce i sprawdź, dlaczego Twój pupil tak za nią przepada.
Małe, niepozorne i... śmiertelnie niebezpieczne – kleszcze stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia domowych zwierzaków. Łagodne zimy sprzyjają ich inwazjom. Co zrobić, jeśli znajdziemy kleszcza u kota? Jak chronić pupila przed chorobami odkleszczowymi?
Choroby odkleszczowe są coraz częściej notowane u domowych podopiecznych. Ich objawy nie zawsze są charakterystyczne, co znacznie utrudnia szybką diagnostykę i efektywne leczenie. Jedną z najczęstszych chorób wywoływanych przez kleszcze jest borelioza. Po czym poznać, że pies cierpi z jej powodu? Jak przebiega leczenie boreliozy u psów?
Lśniąca i gładka szata to doskonały wyznacznik kociego zdrowia. Jeśli mruczek zaczął w ostatnim czasie nadmiernie tracić włos, a jego futerko stało się zmierzwione i matowe, może cierpieć z powodu niedoborów żywieniowych. Jakie witaminy pomogą wzmocnić sierść kota?
Olbrzym o łagodnym spojrzeniu z beczułką rumu zawieszoną na szyi. Już jedno zdanie wystarczy, by wszyscy wiedzieli, o kogo chodzi. Bernardyn to jedna z najbardziej charakterystycznych ras psów. Nie tylko za sprawą serii popularnych filmów, w których bernardyn został przedstawiony jako cudowna rasa, ale także dlatego, że to pies oddany, wierny i przywiązany do człowieka. Bernardyny w pełni zasługują na zachwyt, jakim najczęściej są obdarzane.
Kot brytyjski cieszy się fantastyczną opinią. Ludzie pokochali go nie tylko za piękny wygląd i puszyste, miękkie futro, ale także za wspaniały charakter. Trudno oprzeć się puchatej kulce o słodkim pyszczku, dlatego kot brytyjski staje się jedną z najbardziej popularnych ras w Polsce.