Kocia wyprawka na wspólny początek

Kocia wyprawka na wspólny początek

Kocia wyprawka na wspólny początek

 

Wiedza i produkty, których potrzebujesz - w jednym miejscu

 

 

Wasz wspólny początek

 

Kiedy w domu pojawia się malutki, kilkunastotygodniowy najczęściej kociak, zarówno w Tobie, jak i w nim kłębią się silne emocje. Trema, radość, ciekawość i wielka nadzieja na międzygatunkową przyjaźń pojawiają się jednocześnie i naprawdę potrafią przytłoczyć! To bardzo intensywny, ale wspaniały czas. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy STREFĘ KOCIĄT RIKOLAND, w której znajdziesz praktyczne porady i sprawdzone produkty niezbędne do opieki nad młodym kociakiem. Twój maluszek już wkrótce stanie się odważnym i silnym dorosłym kotem - a wasza relacja z każdym dniem będzie stawać się silniejsza. Jesteś na początku wspaniałej przygody!

 

 

Te produkty ułatwią Ci adaptację:

 

Dr Seidel Ewaporyzator Adaptacyjny dla kotów 37ml
Dr Seidel Obroża Adaptacyjna dla kotów 35cm
Sprawdź artykuł na blogu: Pierwsze dni z kotem w domu

 

Pierwsze dni w nowym domu mogą być stresujące dla malucha. By ułatwić mu zadomowienie się, nie zmieniaj karmy w pierwszych dniach - często hodowcy dają na start opakowanie dotychczasowej karmy. Jeżeli jej nie dostaniesz - zapytaj o nazwę i od razu ją zamów!

 

Najlepsze karmy dla kociąt

 

Żywienie kociąt wpływa na rozwój młodego organizmu. Twój pupil potrzebuje czułej opieki - w tym także odpowiedzialnej diety. Zdrowa karma dla kociąt dostarczy Twojemu kociakowi odpowiedniej ilości wysoko przyswajalnego białka, tauryny i witamin. Postaw na wysokomięsną karmę bez zbóż - będzie najlepsza dla Twojego pupila!

 

Sprawdź artykuł na blogu -Najlepsza karma dla kociąt
Sprawdź artykuł na blogu - jak karmić kocięta

 

Polecamy karmy mokre dla kociąt:

 

Animonda Carny Kitten koktajl drobiowy 6x200g
Bozita Kitten kawałki w sosie z łososiem karma mokra dla kociąt 12x85g
Sprawdź więcej karm mokrych dla kociąt

 

Polecamy karmy suche dla kociąt:

 

Fitmin Cat Purity Kitten sucha karma dla kociąt 400g + 400g
Eden Country Cuisine dla kotów dorosłych i kociąt 1,5kg
Sprawdź więcej karm suchych dla kociąt
Najlepsza karma mokra bezzbożowa dla kociąt - ranking TOP 5

 

Karmienie pupila "na oko" jest najczęstszym błędem żywieniowym opiekunów zwierząt domowych - nie tylko kotów. By uniknąć otyłości pupila, zapoznaj się z tabelą dawkowania karmy i stosuj się do zaleceń producenta. Zachęcaj też swojego kota do zabawy - to ważne szczególnie dla kotów niewychodzących, które mają zazwyczaj mniejszą możliwość podniesienia aktywności w ciągu dnia.

 

WAŻNE:

 

Wiemy, jak trudne jest , by oprzeć się słodkim oczom małego słodziaka, który chciałby dostać nadprogrmową przekąskę z Twojego talerza. Sprawdź, jakie produkty są niebezpieczne dla pupila i pobierz naszą infografikę z wpisu na blogu!

 

Czego nie mogą jeść koty? – 10 niebezpiecznych produktów

 

Jak zachęcić kota do picia wody

 

Większość kotów nie pije wystarczająco wiele wody. By zapobiec odwodnieniu, możesz podawać pupilowi karmy mokre, ustawić w widocznym miejscu fontannę dla kota (Twój ulubieniec ją pokocha!). W przypadku klasycznych miseczek najlepszym wyborem będzie klasyczna miseczka ceramiczna - łatwiej jest utrzymać ją w czystości, co dla Twojego ulubieńca jest bardzo ważne.

 

Polecane produkty:

 

 

Trixie Vital Flow Mini Automatyczne poidło ceramiczne 0,8l
Trixie miska ceramiczna z gumową podstawą szara 0,4l
Sprawdź więcej misek i poideł dla kota
Odwodnienie kota - jak pomóc pupilowi (nie tylko latem)
Kuweta i żwirek dla kota

 

Kuweta i żwirek dla kota

 

Kocia toaleta jest niezwykle ważnym elementem wyprawki, którego lepiej nie lekceważyć. Koty mają specjalne preferencje dotyczące wielkości kuwety, jej ustawienia w mieszkaniu i jakości żwirku. Zrozumienie potrzeb pupila to klucz do perfekcyjnego opanowania korzystania z kuwety przez małego kota. Sprawdź, na co zwrócić uwagę i wybierz polecane produkty!

 

Polecamy żwirki dla kota:

 

Alpet Żwirek drewniany uniwersalny Pellet 100% naturalny 15kg (30 litrów)
Alpet Żwirek silikonowy dla kota 4x3,8l=15,2l + Dostawa GRATIS!
Sprawdź więcej żwirków dla kota
Żwirek dla kota – ranking TOP 5 najlepszych żwirków!
Kuweta idealna okiem behawiorystki - spełnij marzenie swojego kota
Kuwety dla kota - co warto wiedzieć i jak wybrać najlepszą?

 

Polecamy neutralizatory zapachu:

 

 

Super Benek Neutralizator zapachów 500g
Super Benek Pochłaniacz Corn Naturalny 300g
Chcesz, aby Twój kot zachował w domu czystość? Sprawdź 5 praktycznych porad

 

Zdrowie kociąt

 

Młody organizm kota jest wyjątkowo delikatny. By chronić maluszka przed groźnymi chorobami, zaszczep go na proponowane przez weterynarza szczepienia (kalendarz szczepień jest ustalany często indywidualnie na podstawie oceny ryzyka), a także zapewnij mu ochronę przed ektopasożytami - pchły i kleszcze przenoszą niebezpieczne choroby, przed którymi należy strzec nie tylko młode kotki.

 

Polecane produkty:

 

Frexin Obroża insektobójcza dla kota 30cm
Sabunol obroża przeciw pchłom dla kotów szara 35cm
Sprawdź więcej produktów dla kota
Kleszcz u kota - objawy, pierwsza pomoc i możliwe powikłania
Zabawki dla kociąt

 

Zabawki dla kociąt

Kitten just wanna have fun!

 

Młode koty to prawdziwe rozrabiaki. Często rozpiera je energia, a świeżo upieczony koci rodzic ma wrażenie, że ulubieniec jest gotowy do psot niemal przez całą dobę. Zabawa jest bardzo ważna dla kociąt - rozwija ona zarówno pod względem kociej zwinności, jak i rozwoju intelektualnego i społecznego. Kocie szaleństwa nie muszą trwać specjalnie długo - najlepsze będą krótkie (do 15 minut), lecz intensywne zabawy z wędką, piłeczką, czy innymi zabawkami.

 

Polecamy zabawki dla kociąt:

 

Alpet Legowisko - Tunel dla kota
Catit Play Spinning Bee z laserem zabawka dla kota na przysmaki
Sprawdź więcej zabawek dla kociąt
Drapaki dla kociąt

 

Drapaki dla kociąt

 

Drapanie jest naturalnym zachowaniem kotów, z którym nie warto walczyć. Z punktu widzenia kociego behawioru lepsze będzie zainwestowanie w porządne drapaki, które pozwolą zrealizować kocie potrzeby bez szkody dla dobytku kociego rodzica. Dzięki korzystaniu z drapaka Twój kociak nie tylko ostrzy swoje pazurki, ale także rozciąga się (to wspaniały sposób na kocią gimnastykę), co pozytywnie wpływa na gibkość, zwinność i sprawność fizyczną pupila. Korzystanie drapaka to także świetny sposób na odreagowanie stresu i niepokoju - drapanie uspokaja kota, sprawia, że staje się on po prostu bardziej szczęśliwy. Drapak to świetna inwestycja w dobrostan każdego kota!

 

Polecamy drapaki dla kociąt:

 

Trixie Drapak narożny szary pluszowy dla kota 32x60 cm
Trixie Drapak - mata junior z zabawkami na sznurku
Sprawdź więcej drapaków dla kociąt
Przegląd: wybierz najlepszy drapak dla kota
Po co kotu drapak? Drapanie jako element kociego behawioru
Legowiska dla kociąt

 

Legowiska dla kociąt

 

Legowisko to dla Twojego kota więcej niż miejsce do spania i wypoczynku. To strefa kociego spokoju, która pozwala odpocząć od swoich ludzi, kiedy młody kot potrzebuje nieco samotności (jak każdy introwertyk), umożliwia swobodne obserwowanie otoczenia i ucieczkę do bezpiecznego azylu, gdy coś go zaniepokoi - niektóre kotki nie przepadają za brylowaniem w towarzystwie i wolą oddalić się, gdy do domu wpadną goście z wizytą. Większość kotów doceni kilka legowisk ustawionych w strategicznych miejscach, czyli tam, gdzie będą mogły mieć na oku toczące się dookoła Twoje codzienne życie.

 

 

Polecamy legowiska dla szczeniąt:

 

Alpet Legowisko dla kota i małych psów
Alpet Legowisko - Zabawka dla kota
Sprawdź więcej legowisk dla kociąt

 

Pielęgnacja kociąt

 

Koty to bardzo czyste zwierzęta, dlatego ich pielęgnacja jest zazwyczaj o wiele mniej skomplikowana niż w przypadku psów - odpadają częste kąpiele po błotnym SPA, w których lubują się szczególnie golden retrievery, czy nowofundlandy. Umiłowanie do czystości sprawia, że koci rodzic ma przynajmniej jeden obowiązek mniej. Pozostaje czesanie (regularność zależna od rodzaju futerka), podcinanie pazurów, mycie zębów, a także kontrolowanie stanu oczu i uszu. Same kąpiele są w przypadku kotów sprawą dość indywidualną. By pupil polubił rytuały pielęgnacyjne, zacznij go do nich przyzwyczajać od pierwszych dni w domu - to szczególnie ważne w przypadku kotów długowłosych, które potrzebują codziennego rozczesywania sierści.

 

Polecamy produkty do pielęgnacji kociąt:

 

FURminator dla kotów długowłosych S
Catit Zestaw pielęgnacyjny dla kotów sierść długa
Sprawdź więcej produktów pielęgnacyjnych dla kociąt
Ratunku, mój kot linieje! Poznaj niezawodne sposoby na wypadanie sierści kota.
Kąpanie kota - co warto wiedzieć?
pixelpixel